Debata o výchově

Vložit nový příspěvek


22. světové jamboree 2011 - blíží se deadline přihlášek

18. listopad 2010, Čtvrtek - Martin Štěrba (Agi) [reagovat] [sterba@krjplzen.cz]

Na přelomu července a srpna příštího roku proběhne ve Švédsku další světové skautské jamboree, kterého se zúčastní 40 tisíc skautů a skautek z přibližně 160 zemí světa. Podobně jako na jamboree do Velké Británie v roce 2007 připravujeme výpravu 40 skautů a skautek, kteří budou reprezentovat město Plzeň a Plzeňský kraj. Účast na světovém skautském jamboree je pro každého unikátním životním zážitkem. Jamboree ve Švédsku bude na dalších 10 let také posledním evropským, další jamboree připravují v Japonsku a ve Spojených státech Amerických. Zúčastnit světového jamboree se mohou skauti a skauty ve věku 13 - 17 let (narozené mezi 25.7.1993 - 27.7.1997). Stejně jako v rocee 2007 se k plzeňské výpravě přidávají také skauti z Karlovarského kraje a letos také skauti z Jihočeského, Ústeckého a Libereckého kraje - díky tomu jsme taková multičeská výprava.

Zájem ze strany účastníků není v letošním roce tak vysoký jako byl při minulém jamboree, ale i tak bychom rádi získali celkem 36 účastníků. Myslíme si, že když se budeme snažit, tak se nám to podaří - protože skautů, kteří by chtěli jet na jamboree je přeci jenom více. Zkusme je více podpořit! Účastnický poplatek pro 1 člověka je 18 999,- Kč (účastnický poplatek + doprava). Tým vedení Plzeňského kontingentu na jamboree v současné době usilovně pracuje na shánění finančních prostředků pro výpravu - takže je velice pravděpodobné, že se účastnický poplatek na 1 člověka sníží. Chtěl bych apelovat hlavně na vedení středisek či okresů, aby podpořili své zástupce na jamboree. Přihlášky na jamboree (vč. platby) se musí provést do konce letošního roku. Uzávěrka přihlášek je nastavena do 20. 12. 2010...

Chtěl bych Vás poprosit o vyvěšení letáčku o výpravě na jamboree ve Vaší klubovně, kanceláří. Hlavně by se mělli letáček s informacemi o jamboree dostat mezi děti. Na konci tohoto povídání je odkaz na stažení balíčků pro vůdce, kde najdete informace o jamboree, přihlášku, loga, ... :-).

Těším se na přihlášky z Vašich oddílů, středisek a okresů :-) ... Děkuju za spolupráci.

S pozdravem a přáním hezkého dne.

Martin Štěrba (Agi)
vedoucí výpravy

>>> odkaz ke stažení: http://www.agi.krjplzen.cz/balicek_pro_vudce_jamboree11.zip.
>> http://www.jamboree2011.krjplzen.cz
>> http://www.facebook.com/plzenaci.jamboree2011


  Krajské kolo závodu vlčat a světlušek Most

  19. květen 2010, Středa - Majkl [reagovat] [michal.tarant@post.cz]

  Ahoj,
  Krajské kolo závodu vlčat a světlušek se bude konat v termínu od 11. 6. do 13. 6. 2010. Místem konání bude Most – Ressl. Výdaje spojené s akcíZávod je velká akce a ty, jestliže nám přijdeš na pomoc, zaplatíš 100,- Kč, abychom pro Tebe měli zajištěnou stravu a pitný režim po celý víkend. Co za to?Na programu je i trocha oddechu, ve formě nabídky doprovodného programu: kino, minigolf, koupaliště (kryté i venkovní), planetárium, hvězdárna…. Práce bude dost, můžeš si sám vybrat, co bys chtěl dělat: pomáhat na stanovištích, podílet se na doprovodném programu či pomáhat v kuchyni, fotografovat, natáčet videa, atd… Jelikož se jedná o akci většího rozměru, chtěli bychom Tě požádat, abys své rozhodnutí zda nám na akci pomůžeš či ne, poslal do 31. 5. 2010. Ať už ses rozhodl tak či onak, kontaktuj mne – Kapucu na email: Tereza.Kraitlova@seznam.cz a popřípadě dodej, s čím bys chtěl pomoci.

  Za štáb KK ZVaS, Tereza – Kraitlová – Kapuca
  e-mail: Tereza.Kraitlova@seznam.cz
  739 403 597


   Výsadek

   28. březen 2010, Neděle - Kamzík [reagovat] [Kamzik.V@seznam.cz]

   Nazdar všem, sice už tu dlouho nikdo nebyl,ale chci pochválit Noční výsadek.Moji kluci byli nadšení a nebyli sami, protože jsem si to také moc užil.Příští rok se opět účastníme. Zdraví Ústecká dvojka a Kamzík


    25. květen 2009, Pondělí - Kamzík [reagovat] [Kamzik.V@seznam.cz]

    V příspěvku je Kadaň napsaná.


     Po liščí stopě

     19. květen 2009, Úterý - Medvěd [reagovat]

     A Kadaň tam byla taky... Jinak velmi povedené a krásné-příští rok naplánujeme i přespání


      Po liščí stopě

      19. květen 2009, Úterý - Duce [reagovat] [atelier.mpn@volny.cz]

      V hlasateli jsem Vás požádal o reakci na naší akci. Rádi bychom i do budoucna děti něčím překvapili. Prosím o Vaše názory, co předělat či doplnit.


       Rituál zahajování

       30. prosinec 2007, Neděle - Chico [reagovat]

       Nazdar,
       můžete mi někdo z kraje poradit vhodný rituál při zahajování schůzky pro vlčata a skauty. Historicky se nám v oddíle nic nedochovalo a námi zkoušené pokusy nebyli moc úspěšné.

        RE: Rituál zahajování

        28. únor 2008, Čtvrtek - Ďobek [reagovat]

        No my jsme zahajovali schůzku vždycky pokřikem u družinové vlajky(vlčácké hole...) Rádce jí držel dole, podrádce nahoře (zbytek mezi) a na povel rádce se spustil družinový pokřik... je to taková klasika... nic složitého... dá se to doplnit počítáním schůzek (=vítejte na 385té schůzce družiny jelenů...) nebo např. lišáci před pokřik dali mušketýrské "jeden za všechny - všichni za jednoho" a pak hnedka pokřik... je to dobrý v tom že rádce nemusí říkat takové to "tři-čtyři...". Ale možností je spoustu a určitě si poradíte.... :-)

         RE: RE: Rituál zahajování

         28. únor 2008, Čtvrtek - Ďobek [reagovat]

         Jo a stejně tak jsme i schůzku ukončovali... Mě to hnedka nenapadlo...ale tyhle dvě věci k sobě patří pro mě samozřejmě :-)

         RE: Rituál zahajování

         16. květen 2008, Pátek - Oslík [reagovat] [oslik@skaut.org]

         Ahojky, když jsem já začínala vést vlčata, tak takovéto družinové stmelovací rituály byly úplně zatlačeny do pozadí nebo nebylyl nikdy použity. Celkem se mi osvědčilo nechat kluky, ať si vymyslí a doupraví svůj rituál sami, třeba v rámci nějaké výpravy nebo hry - byli pak hrdí na to, že je jejich a nedali si ho vzít ani za nic.         © Junák - svaz skautů a skautek ČR, Ústecký kraj Přemysla Oráče | úvodní stránka | e-m@il | Správa webu | Skaut.cz