Novinky

Zprávy má pod palcem Rick

Uzávěrka literární soutěže se blíží

(datumPátek 21. únor 2014, autorRichter Jiří, Ing., čteno: 912x), Sdílet na facebooku

Skautské středisko Sojčáci Děčín spolu s Městským divadlem Děčín tradičně vyhlašuje už 8. ročník literární soutěže s názvem V srdci Děčína, Děčín v srdci, přičemž ten letošní má podtitul Ztracené dopisy. "Těšíme se na práce všech těch, kteří v sobě mají radost z literárního tvoření, a to do uzávěrky soutěže 28. února 2014. Zúčastnit se mohou malí i velcí. Je i všechny ostatní pak zveme na slavnostní večer 14. března v 18:00 hodin do divadla, kde dojde k vyhlášení výsledků," sděluje Hana Cermonová, vedoucí skautského střediska Sojčáci.

Tato prozaická a dramatická soutěž je jediná svého druhu v Děčíně. Umožňuje autorům v širokém spektru (od dětí přes studenty středních škol až po dospělé zájemce) prezentaci jejich děl včetně posouzení odbornou porotou. "Každoročně máme nelehký úkol vybrat nejlepší práce ve třech kategoriích podle věku a dvou žánrových skupinách - próza, drama. Proto i závěrečný večer nepostrádá kvalitní a originální čtení," pokračuje Hana Cermonová.

Součástí setkání bude tentokrát i divadelní představení Červená Karkulka 2 – rodové prokletí. Hraje Mirka (Bělohlávková) Venclová.

"Pište a nezapomeňte přijít do divadla, nabízíme vedle okouzlujícího představení i posouzení textů odbornou porotou včetně osobního rozboru na závěr slavnostního večera v zákulisí. Jako předsedkyně poroty se těším na zaslané příspěvky," dodává Hana Cermonová z děčínského střediska.

Ocenění mohou získat hodnotné ceny spolu s finančním obnosem (vítěz obdrží 1000,- Kč). Nejlepší příspěvek bude otištěn v měsíčníku Enter. Pravidla a ostatní informace jsou na www.divadlodecin.cz, sekce projekty.

Zpět...


© Junák - svaz skautů a skautek ČR, Ústecký kraj Přemysla Oráče | úvodní stránka | e-m@il | Správa webu | Skaut.cz