Novinky

Zprávy má pod palcem Rick

Čekatelské zkoušky proběhly v Děčíně

(datumNeděle 19. březen 2006, autorRichter Jiří, Ing., čteno: 1240x), Sdílet na facebooku

Tedy ještě že jsme měli k dispozici celou školu díky br. Bivojovi, který pod svým civilním jménem Jaroslav Vyskočil dané instituci ředitel. A kolik, že nás bylo ? 46 čekatelů a k tomu 15 členů komise. Účastníci byli nejen z celého našeho kraje od Litvínova až po Šluknov ale dokonce i z České Lípy. Zaplnili jsme opravdu celou školu a zkoušelo všude možně, ve třídách, řiditelně, sborovně…

A jaké to bylo ? Dle mého názoru, jako předsedy zkušební komise, náročné na organizaci a z hlediska znalostí vynikající. Samozřejmě i trochu horší výsledky se vyskytly, ale všichni prospěli. O úrovni svědčí také to, že 37 čekatelů mělo průměr pod 2 a z toho 20 pod 1.5. Zvlášť chválím Alenu Hýlovou, Martina Štulce (Perun Litvínov), Michaelu Kubíčkovou (Řetěz Česká Lípa), Pavla Holzknechta (Trnovany-Teplice), Kláru Cermonovou, Elišku Chmelařovou, Veroniku Ušákovou (Úsvit Děčín) s nejlepším průměrem 1.1.

Podmínkou bylo také vypracování čekatelské práce. Přečíst 46 prací dá fušku, ale jejich výborná úroveň mi práci značně ulehčila. Je v nich tolik dobrých nápadů, zamyšlení nad podstatou skautingu i nad tím jak toho dotyčného skauting ovlivnil, že se by bylo škoda tyto práce nezveřejnit.


Jiřina Bejrová - Kate


K článku byl přiložen soubor.
Můžete si jej stáhnout zde.[velikost 1197kb]

Zpět...


© Junák - svaz skautů a skautek ČR, Ústecký kraj Přemysla Oráče | úvodní stránka | e-m@il | Správa webu | Skaut.cz