Novinky

Zprávy má pod palcem Rick

Varnsdorf hostil další ročník K.S.Č.

(datumNeděle 26. březen 2006, autorBejrová Heroutová Jiřina, Ing., čteno: 1303x), Sdílet na facebooku

Ještě v zimní krajině Šluknovského výběžku se uskutečnil již druhý ročník setkání činovníků Ústeckého kraje Přemysla Oráče. Byli zastoupeny všechny okresy z našeho kraje v celkovém počtu 38 účastníků a setkání to bylo opravdu pracovní. Souběžně probíhalo několik následujcíích seminářů:

Hospodaření určené pro hospodáře a členy revizních komisí, který se soustředil na správnost všech dokladů a dokumentů, které musí být součástí skautského účetnictví. Probírala se také revizní činnost a dokumentace kolem ní.

Zdravověda, což byla rozšířená forma rozdílového školení určená hlavně pro táborové zdravotníky.

Seminář o výchově, který se zabýval hlavně tím, jak působit na obtížněji zvladatelné děti, jak je zaujmout a jak si všímat jejich problémů např. šikany ve škole.

Mimo těchto seminářů byl také prezentován nový skautský výchovný program, připravovaná novelizace vzdělávání v Junáku a další informace z Ústřední lesní školy.

Večer ještě probíhala ukázka využití dramatické činnosti při práci s dětmi.

Chata a personál byl prima, strava byla naprosto vynikající a obsah musí každý z účastníků zhodnotit sám. Počasí bylo sice horší, ale protože semináře probíhaly opravdu celou sobotu a nedělní dopoledne jsme měli zabrané skautským výchovným programem, tak nám to ani nevadilo.

J.Bejrová - Kate


Dokumenty ke stažení nalezente v sekci
Dokumenty > Ostatní > KSČ nebo klikněte zde.

Zpět...


© Junák - svaz skautů a skautek ČR, Ústecký kraj Přemysla Oráče | úvodní stránka | e-m@il | Správa webu | Skaut.cz