Hlasatel

Zprávy má pod palcem Rick

Vyhlášení vůdcovských zkoušek

(Pátek 10. září 2010)

Krajská rada Junáka Ústeckého kraje „Přemysla Oráče“ vyhlašuje termín vůdcovských zkoušek na 17.11.2010, místo konání Ústí nad Labem, klubovna střediska Šíp Neštěmice (Drážďanská 25, Krásné Březno – vedle ZOO).

číst dál...

Noční výsadek 2006

(Neděle 02. duben 2006)

Je poslední březnový den a do dvacáté hodiny zbývá 15 minut. Od 9. základní školy v Havlíčkově ulici v Chomutově se pomalu rozjíždí autobus, zcela zaplněný dychtivými účastníky letošního nočního výsadku.
číst dál...

Varnsdorf hostil další ročník K.S.Č.

(Neděle 26. březen 2006)

Ještě v zimní krajině Šluknovského výběžku se uskutečnil již druhý ročník setkání činovníků Ústeckého kraje Přemysla Oráče. Byli zastoupeny všechny okresy z našeho kraje v celkovém počtu 38 účastníků a setkání to bylo opravdu pracovní. Souběžně probíhalo několik následujcíích seminářů:
číst dál...

Čekatelské zkoušky proběhly v Děčíně

(Neděle 19. březen 2006)

Tedy ještě že jsme měli k dispozici celou školu díky br. Bivojovi, který pod svým civilním jménem Jaroslav Vyskočil dané instituci ředitel. A kolik, že nás bylo ? 46 čekatelů a k tomu 15 členů komise. Účastníci byli nejen z celého našeho kraje od Litvínova až po Šluknov ale dokonce i z České Lípy. Zaplnili jsme opravdu celou školu a zkoušelo všude možně, ve třídách, řiditelně, sborovně…
číst dál...

Ve Varnsdorfu proběhl roverský gulášek

(Úterý 28. únor 2006)

Dne 18.2.2006 vyrazili roveři již na druhé putování po Lužických horách a vzhledem k tomu, že zdolali vrchy Špičák, kde se zapsali do uschované pamětní listiny, Tolštejn, Jedlovou a Křížovou horu, je jasné, že pochod byl náročný. Po návratu do kluboven varnsdorfských skautů je však nečekalo příjemné občerstvení, ale zasněžená zahrada, sekyra, dřevo a kotlík a museli si sami uvařit guláš.

číst dál...

Lví nářez 2006 aneb Kmotr má narozeniny

(Pátek 24. únor 2006)

Jedné mrazivé únorové noci roku 1930 se zanedbanými ulicemi malého jemerického městečka New Hope ploužily čtyři osoby zahalené v tmavých kabátech a s elegantními klobouky naraženými hluboko do čela. Tiše se zastavily u lacině vyhlížejícího zaplivaného baru s blikajícím neonovým nápisem U Prasklého podvazku....zaklepání na dveře...zašustění kabátů...s náhlým poryvem větru zaštěkaly do zdánlivě klidné noční atmosféry samopaly...
číst dál...

V Mostě proběhl volejbalový turnaj

(Pondělí 20. únor 2006)

První ročník volejbalového turnaje uspořádal roverský kmen RR Eskargoty Most v prostorách kluboven a v areálu býv.13.ZŠ v Mostě. Po několika úspěšných ročnících hokejového turnaje přichází členové mosteckého roverského kmene s další sportovní akcí. Akce s názvem eRWéčko -neboli "R"overský "W"olejbal, proběhla o právě skončeném víkendu a zúčastnilo se jí bezmála čtyřicítka skautů a skautek, různého věku, z Mostu,Chomutova, Loun a Ústí nad Labem.


číst dál...

Brány Doubravky otevřeli tepličtí skauti

(Neděle 12. únor 2006)

Po delší době měli v neděli obyvatelé lázeňského města možnost navštívit dominantu regionu – hrad Doubravka, a to nejen zvenčí, ale i zevnitř. Stalo se tak k příležitosti náborové akce skautů z teplického střediska Doubravka, které akci podniklo ve spolupráci s Asociací technických sportů a činností, jejíž členové jsou na Teplicku známí spíše jako radioamatéři a na Doubravské hoře sídlí už mnoho let.
číst dál...

Boj o totemy v Žatci

(Úterý 31. leden 2006)

Dne 28. ledna ve dvě hodiny odpoledne jsme se sešli u Křížovy vily. Zde jsme rozdělili všechny účastníky na dva kmeny a označili je zavěšenými páskami na rukávu v jejich barvách - zelené a červené. Každou skupinu tvořilo přibližně deset bojovníků. Po rozdělení jsme se přesunuli do nedalekého parku k můstku, který sloužil jako neutrální území.
číst dál...

Netopýří slet podruhé

(Středa 25. leden 2006)

O víkendu 20. – 22. ledna kolem Mentaurova zaznamenaly radary zvýšenou aktivitu Netopýrů. Netopýři ale obvykle v zimě spí! Co tu tedy dělali? Ani renomovaní batmanologové nám nebyli schopni dát dostačující odpověď. Jen kvůli Vám, našim čtenářům, jsme se na vlastní pěst vydaly do terénu záhadu objasnit.
číst dál...


Navigace


© Junák - svaz skautů a skautek ČR, Ústecký kraj Přemysla Oráče | úvodní stránka | e-m@il | Správa webu | Skaut.cz