Hlasatel

Zprávy má pod palcem Rick

Svatý Jiří bude i letos hostovat v Děčíně pod zámkem

(Středa 09. duben 2014)

Tradiční akce s názvem Svatý Jiří v Děčíně proběhne také v letošním roce. Připravují ji na 26. dubna skauti ze střediska Sojčáci. "Všechny skautské děti a jejich vedoucí zveme na první společenské odpoledne tohoto roku na Labském nábřeží. U Rogala se bude od půl druhé konat již po osmé. Každoročně chceme tímto podpořit myšlenku skautingu, potkat se s jinými oddíly a středisky a předat si trochu skautského ducha. Přijeďte, rádi vás uvidíme," vzkazuje Hana Cermonová - Sojka z pořádajícího střediska.
číst dál...

Olympiáda vlčat a světlušek doplňuje servis tým

(Čtvrtek 03. duben 2014)

V Mostě se první říjnový víkend bude konat Olympiáda vlčat a světlušek. A protože žádná větší akce se neobejde bez servis týmu, ani toto celostátní klání nebude výjimkou. Hlavním úkolem lidí v servis týmu (tzv. servisáků) je zajistit hladký průběh celé akce. A o co vlastně půjde?
číst dál...

Ples v Děčíne již tuto sobotu

(Úterý 25. březen 2014)

V Děčíně se koná tuto sobotu 29. března 2014 od 19 hodin skautský ples na děčínském zámku. "Přijďte s námi oslavit výročí 90 let skautingu v našem městě. O zábavu bude postaráno. Kromě tance a hudby si budete moci vychutnat vystoupení členů našeho střediska i jiná překvapení," zve na akci Jan Janouch - Tik.
číst dál...

Roverský gulášek obnoven, uskuteční se v březnu

(Neděle 16. březen 2014)

Svého vzkříšení se dočkala akce s názvem Roverský gulášek. Uskuteční se o víkendu 21. - 23. března 2014 a jak název napovídá, jedná se o soutěž o nejchutnější guláš uvařený v kotlíku. Koná se ve Varnsdorfu. "Čeká nás víkend, kde můžeme navázat pátelské vztahy a spolupráci mezi jinými kmeny, výlet do okolí, ně jaké to soutě žení, ale hlavně snad výborné guláše," dodává Monika Smrčková - Šikula ze střediska Lužan Varnsdorf, které akci pořádá.
číst dál...

Závod Zadní země pokračuje v dubnu 5. ročníkem

(Pondělí 10. březen 2014)

Další ročník závodu Zadní země připravují skauti z teplického střediska Dvojka. Tato roverská akce odehrávající se v NP České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce tentokrát proběhne o víkendu 4. - 6. dubna 2014. Začátek proběhne v pátek v podvečer, konec v sobotu večer kolem desáté, pořadatelé počítají s možností přespání do neděle. "Pátý ročník této fenomenální akce nesmí nikomu ujít, včetně ostřílených závodníků, jelikož se závod opět trochu inovoval," zní z týmu pořadatelů.
číst dál...

Mlok s Žirafou přinesli skvělé zážitky

(Sobota 01. březen 2014)

V polovině února se čtyři desítky starších skautů a roverů sešly na dalším ročníku akce Polární žirafa a Mlok. Jedná se o zážitkové setkání a proto účastníky čekal pestrý program. V pátek proběhlo slavnostní zahájení a seznamovačky, poté následovala volná zábava. "Tam jsme měli možnost jít do čajovny nebo se podívat na film, poslouchat a hrát na kytary nebo jen tak ležet a relaxovat," vzpomíná Jan Schindler - Johny z teplického střediska Doubravka, který se setkání účastnil.
číst dál...

Uzávěrka literární soutěže se blíží

(Pátek 21. únor 2014)

Skautské středisko Sojčáci Děčín spolu s Městským divadlem Děčín tradičně vyhlašuje už 8. ročník literární soutěže s názvem V srdci Děčína, Děčín v srdci, přičemž ten letošní má podtitul Ztracené dopisy. "Těšíme se na práce všech těch, kteří v sobě mají radost z literárního tvoření, a to do uzávěrky soutěže 28. února 2014. Zúčastnit se mohou malí i velcí. Je i všechny ostatní pak zveme na slavnostní večer 14. března v 18:00 hodin do divadla, kde dojde k vyhlášení výsledků," sděluje Hana Cermonová, vedoucí skautského střediska Sojčáci.
číst dál...

Skautský ples chystají také v Děčíně

(Úterý 18. únor 2014)

Nejenom v Mostě, ale také v Děčíně připravují tamější skautky a skauti svůj vlastní ples. Konat se bude v březnu a dorazit může kdokoliv nejen z našeho kraje. "Co nejsrdečněji vás zvu na první skautský ples v Děčíně, která pořádáme k příležitosti oslav 90 let skautingu v Děčíně. Ples proběhne 29. března 2014 od 19 hodin v knihovním a přilehlých sálech děčínského zámku. O zábavu bude postaráno. Kromě tance a hudby si budete moci vychutnat vystoupení členů našeho střediska i jiná překvapení," vzkazuje Jan Janouch - Tik z děčínského střediska Úsvit.
číst dál...

Aprílový Blouďák nabídne program na celý víkend

(Úterý 11. únor 2014)

Již o 24. ročník tradiční krajské akce s názvem Aprílový Blouďák pořádají neštěmičtí roveři letos v Ústí nad Labem. Akce proběhne 4. - 6. dubna 2014 v krajském hlavním městě. Místo pátečního srazu je v samém středu Ústí nad Labem, na náměstícku u obchodního centra Fórum (mezi vchodem do kostela se šikmou věží a KFC) a to v 19:24 hod. Jako každým rokem se mohou přihlásit účastníci všech věkových kategorií.
číst dál...

V letošním roce proběhne ČLK Netopýr

(Pondělí 03. únor 2014)

Také v letošním roce se v našem kraji uskuteční Čekatelský lesní kurz Netopýr. Zájemci o jeho absolvování by se měli zaregistrovat již nyní. "Termín odevzdávání přihlášek se neúprosně blíží a protože ještě nastává období jarních prázdnin, pořadatelé doporučují s odevzdáním přihlášky příliš neotálet, aby nedošlo opomenutí poslání přihlášky. Termín uzávěrky je 28. února 2014. Těšíme se na všechny nové tváře," dodává za tým organizátorů Důče.
číst dál...


Navigace


© Junák - svaz skautů a skautek ČR, Ústecký kraj Přemysla Oráče | úvodní stránka | e-m@il | Správa webu | Skaut.cz